DİĞER SPORLAR

Adem Asil, İngiltere’de dünya şampiyonu oldu

Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen, Adem Asil'in İngiltere'de düzenlenen 51. Artistik Cimnastik Dünya Şampiyonası'nda halka aletinde altın madalya elde etti.

LİVERPOOL (AA)

Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen, Adem Asil’in İngiltere’de düzenlenen 51. Artistik Cimnastik Dünya Şampiyonası’nda halka aletinde altın madalya elde etmesine ilişkin, “Herkesi gururlandırdığımız ve mutlu ettiğimiz için çok memnunum.” dedi.

Çelen, madalya seremonisi sonrası AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türk cimnastiğinde dünya şampiyonasındaki ikinci altın madalyanın halka aletinde Adem Asil’den geldiğini ifade etti.

İki altın madalyanın halka aletinden ama iki farklı sporcudan geldiğini dile getiren Çelen, şu ifadeleri kullandı:

“Dünya şampiyonasında ilk altın madalyamız halka aletinde İbrahim Çolak’tan gelmişti. İkinci madalyamız yine halka aletinde Adem Asil’den geldi. Kabulünde cimnastikçilerimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a altın madalya sözü vermişti. Bu sözü tuttuğumuz için mutluyuz, destekleri için Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz. Bir kez daha milletimizin yüzünü güldürdüğümüz için gururluyuz. Ayrıca başta Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu olmak üzere hocalarımıza, teknik ekibimize, tüm cimnastik camiasına bir kez daha teşekkür ediyorum. Bunlar desteksiz olacak işler değil. Herkesi gururlandırdığımız ve mutlu ettiğimiz için çok memnunum. İşimiz daha bitmedi yarın Ferhat Arıcan ile paralel bar finalimiz var. Oradan da madalya beklentimiz var.”

Artistik Cimnastik Erkek Milli Takımı’nın, takım finallerinde 11. olduğunu anımsatan Çelen, “Bu başarı bizim takım olarak olimpiyatlara gidebileceğimizin sinyallerini verdi. Bu başarı da tarihimizde ilktir.” değerlendirmesini yaptı.

Başantrenör Yılmaz Göktekin:

Artistik Cimnastik Erkek Milli Takımı Başantrenörü Yılmaz Göktekin, dünya şampiyonu olan Adem Asil ile gurur duyduğunu vurgulayarak, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Her zaman söylemiştim bizim sporcularımız finallere kaldığı zaman madalyanın en büyük adayı. Gerçekten bunu bir kez daha gösterdik. Dejavu oldum. 3 yıl önce İbrahim Çolak’tan halka aletinde dünya şampiyonluğu gelmişti. Yine 3 yıl sonra Adem Asil’den dünya şampiyonluğu geldi. Bundan daha güzel gurur verici bir şey olamaz. Çok mutluyum. Madalyamız, tüm cimnastik ailesine, Bakanlığımıza, Türkiye’ye, Şavkar Cimnastik Spor Kulübü’ne armağan olsun.”

Muhabir: Muhammed Boztepe

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu