DİĞER SPORLAR

Milliler bilgilendirdildi

Amasya’da kampta olan A Milli Hokey Kadın takımı kadına şiddete karşı bilgilendirildi.

Amasya Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürü Azize Doyran ve uzmanlar kadına şiddete karşı millileri bilgilendirdi.

Doyran, bir kadının şiddete maruz kaldıktan sonra nereye gideceğini ve nerelere başvurabileceğini kadın millilere elindeki iple uygulamalı olarak anlattı.

Bir kadının şiddete maruz kaldığında izleyeceği yollar Millilere uygulamalı olarak gösterildi.

Milli takım sporcusu Sinem Yalçın, bugün kadına şiddet konusu üzerine toplandık. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımızdan, bakanlığımızın personelleri ve temsilcileri burada bize kadına şiddet konusunda bilgilendirmede bulundu.

Amasya Aile ve Sosyal Hizmetler Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürü Azize Doyran, şu ifadeleri kullandı:

“Bugün Avrupa Şampiyonasına hazırlanan ekibimizle bir araya geldik. Hokey takımının bu başarılı süreci bizi de oldukça fazla etkiledi ve şiddetle mücadele konusunu onların desteğini almak için bugün buradayız. Birlikte bu çalışmayı yapmamızın ana gayesi şu, şiddetle mücadelede aslında sporcularımızın vermiş olduğu mücadele ile bire bir benzer bir süreç geçiriyoruz.

Onlar da zorlu ve meşakkatli bir süreç geçiriyor. Bizler de aynı şekilde bir süreç geçiriyoruz. Bununla ilgili yapmış olduğumuz mücadelenin aslında kıymetli tarafı başarıya ulaşmış olan sporcularımızın desteğini almaktı. Biz buraya gelirken gerçekten öncelikli olarak bu kıymetli sporcuların Amasya’da bulunmasından dolayı ciddi gurur duyduğumuzu da ifade etmek isterim. Başarılarının daim olacağına inanıyoruz. Bizlerle yapmış oldukları bu çalışmada aslında şiddetin tek yönlü olmadığı topyekun mücadeleye ihtiyaç duyduğumuzu anlatmaya gayret ettik.”

AA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu